Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
21. júna 2016 9:15 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ropa pokračovala v zdražovaní

Britská ropa Brent vzrástla o 3 % na 50,65 USD za barel. Júlové dodávky ľahkej americkej ropy stúpli o 2,9 % na 49,37 USD za barel.

Ceny ropy v pondelok vzrástli druhý deň v rade. Výsledky prieskumov verejnej mienky ukázali, že pred štvrtkovým referendom, v ktorom budú obyvatelia Veľkej Británie rozhodovať o možnom vystúpení krajiny z Európskej únie, získali prevahu stúpenci zotrvania v 28-člennom bloku. Britská libra následne posilnila voči doláru o 2,3 % na 1,4685 GBP/USD, pričom slabší dolár znamená, že komodity denominované v americkej mene sú pre držiteľov iných mien lacnejšie.

Trh pozitívne reagoval aj na správu spoločnosti Genscape, podľa ktorej zásoby ropy v termináli Cushing v štáte Oklahoma minulý týždeň klesli o 568 213 barelov. Podľa prieskumu agentúry Reuters sa celkové zásoby ropy v USA minulý týždeň pravdepodobne znížili o 1,9 mil. barelov, pričom klesli už piaty týždeň v rade. Aktivitu na trhu podporil aj 5-percentný nárast cien benzínu. Britská ropa Brent vzrástla o 3 % na 50,65 USD za barel. Júlové dodávky ľahkej americkej ropy stúpli o 2,9 % na 49,37 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame