Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
23. septembra 2015 9:07 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ropa Brent stále tesne pod hranicou 50 dolárov

Novembrové dodávky londýnskej ropy Brent zdraželi o 16 centov, čiže o 0,3 % na 49,08 USD za barel. Októbrové dodávky ľahkej americkej ropy uzavreli nižšie o 85 centov, čiže o 1,8 % na úrovni 45,83 USD za barel.

Cena londýnskej ropy Brent v utorok posilnila, ale ľahká americká ropa zlacnela o takmer dve percentá. Aj cena americkej ropy napokon uzavrela vyššie v porovnaní s jej pohybmi v priebehu dňa. Podporili ju totiž očakávania, ktoré rátali s tým, že správa o stave zásob ropy v USA bude na cenu pôsobiť pozitívne. To čiastočne vykompenzovalo nervóznu náladu na finančných trhoch.

Po skončení riadneho obchodovania správa Amerického ropného inštitútu (API) ukázala, že zásoby čierneho zlata v USA minulý týždeň klesli o 3,7 mil. barelov. Novembrové dodávky londýnskej ropy Brent zdraželi o 16 centov, čiže o 0,3 % na 49,08 USD za barel. Októbrové dodávky ľahkej americkej ropy uzavreli nižšie o 85 centov, čiže o 1,8 % na úrovni 45,83 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Uhlie bane

Uhlie pomaly končí, tvrdí analytička

26. marca 2019 Elektrina, Aktuality

Útlm výroby uhoľnej energie sa výrazne prejavuje aj na cene komodity. Kým v januári 2011 cena uhlia dosahovala 139 amerických dolárov za metrickú tonu, v súčasnosti sa pohybuje na úrovni 90 dolárov.

Odporúčame