Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektráreň atómová jadrová
Ilustračné foto pixabay.com
11. októbra 2016 15:00 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Tento rok zatiaľ nikto neprejavil záujem o výstavbu nového zdroja

V tomto roku ešte neprejavil žiadny investor oficiálny záujem o výstavbu nového energetického zdroja na Slovensku. Ministerstvo hospodárstva SR (MH) počas deviatich mesiacov tohto roka nevydalo ani jedno osvedčenie o súlade investičného zámeru s dlhodobou koncepciou energetickej politiky pre výstavbu nového energetického zdroja. Bez spomínaného osvedčenia nemôže investor začať s výstavbou energetického zdroja či infraštruktúry. Celkovo vydal rezort hospodárstva do konca septembra desať osvedčení. Projekty sa týkajú rekonštrukcií starých zdrojov či výstavby energetickej infraštruktúry.

Slovensko-poľský plynovod

Najviac osvedčení získala spoločnosť Eustream. Tá chce prestavať hraničnú preberaciu stanicu Ruská a vybudovať prepoj vysokotlakových plynovodov z existujúcej kompresorovej stanice Veľké Kapušany na existujúci vysokotlakový plynovod. Taktiež plánuje upraviť kapušanskú kompresorovú stanicu v súvislosti s projektom výstavby nového slovensko-poľského plynovodu. Slovenský prepravca zemného plynu už získal ministerské osvedčenie aj na samotný projekt slovensko-poľského plynovodu.

Nový zásobník plynu

Spoločnosť Zvolenská teplárenská získala osvedčenie na rekonštrukciu systému sústavy tepelných a energetických zariadení a prechod súčasnej parnej siete na horúcovodnú vrátane nových odovzdávacích staníc tepla. Výmenu kogeneračných jednotiek plánuje vo svojom energetickom zdroji spoločnosť Teplo GGE. Západoslovenská energetika chce rekonštruovať 110 kilovoltové vedenia od Jablonice po Smolenice. Spoločnosť Engas získala osvedčenie na výstavbu podzemného zásobníka plynu s objemom necelých 700 miliónov metrov kubických v katastrálnom území obce Golianovo. Firma NPL services dostala povolenie od ministerstva na výstavbu distribučných rozvodov v katastrálnom území mesta Senec.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame