Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tomáš Malatinský MH
Ministerstvo hospodárstva SR SITA
11. apríla 2014 13:59 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Rezort hospodárstva povolil štyri energetické projekty

Spoločnosť Clean Ethernal Energy získala od ministerstva hospodárstva osvedčenie na projekt výstavby elektrárne na plyn v Zlatých Moravciach.

Začiatok tohto roka nepriniesol zo strany investorov veľký záujem o realizáciu energetických projektov na Slovensku. Ministerstvo hospodárstva SR (MH) do konca marca tohto roka vydalo celkovo štyri osvedčenia o súlade investičného zámeru s dlhodobou koncepciou energetickej politiky, bez ktorého nemôže investor začať s výstavbou energetického zdroja či infraštruktúry. Projekty, ktoré už dostali požehnanie od rezortu hospodárstva, sa týkajú výstavby energetického zdroja, výstavby novej plynovej prípojky, výmeny vodičov na vedení a rekonštrukcie elektrickej stanice.

Bližšie k realizácii svojho projektu, keďže získal povolenie od ministerstva, je spoločnosť Clean Ethernal Energy. Tá plánuje v priemyselnom parku v Zlatých Moravciach postaviť elektráreň. V nej bude vyrábať elektrinu pomocou pyrolýzneho plynu. Výkon plánovanej elektrárne sa bude pohybovať na úrovni štyroch megawattov.

Firma Starland Holding získala od rezortu hospodárstva osvedčenie na projekt výstavby plynovej prípojky a plynovodu pre zabezpečenie dodávok zemného plynu pre potreby zóny Park City. Spoločnosť Západoslovenská distribučná plánuje výmenu vodičov a zemniaceho lana vedenia Kráľová – Nové Zámky a rekonštruovať elektrickú stanicu v Trenčíne.

V minulom roku povolilo ministerstvo realizáciu viac ako dvadsiatich energetických projektov. Vďaka nim na Slovensku vyrastú nové energetické zdroje a zrekonštruujú sa, respektíve vybudujú nové energetické infraštruktúry. V medziročnom porovnaní ide o značný nárast, keďže v roku 2012 vydal rezort hospodárstva osvedčenie o súlade investičného zámeru s dlhodobou koncepciou energetickej politiky len pre šesť energetických projektov. Vlani získali od rezortu hospodárstva osvedčenie spoločnosti Geocom Invest, Energo-Aqua, Západoslovenská distribučná, CA Trade, Mondi SCP, Snina Energy a Amylum Slovakia, WFF Drevotes, Energy Edge ZC, Holcim a KGJ Invest.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies