Rezort hospodárstva nominoval do SPP nového člena predstavenstva

10. novembra 2016 17:13
vEnergetike.sk

Od 7. novembra sa členom predstavenstva Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) stal Ján Szalay.

SPP
Ilustračné foto. SITA

Slovenský plynárenský priemysel (SPP) má nového člena predstavenstva. S účinnosťou od 7. novembra tohto roka sa ním stal Ján Szalay na základe rozhodnutia Ministerstva hospodárstva SR, ako jediného akcionára spoločnosti. Predsedom zostáva Štefan Šabík, podpredsedom Pierre Poncik a členmi predstavenstva sú okrem Szalaya aj Milan Hargaš a Ivana Zelizňáková. Informovala o tom spoločnosť SPP.

Ján Szalay vyštudoval Strojnícku fakultu v Bratislave. Pracoval v Správe telekomunikácií, neskôr pôsobil ako tajomník predsatvenstva v Slovenskej sporiteľni, od roku 1995 do roku 1998 zastával pozíciu člena predstavenstva a viceprezidenta Slovenskej kreditnej banky. Neskôr do roku 2002 bol členom predstavenstva a viceprezidentom VÚB banky. V roku 2002 sa stal podpredsedom predstavenstva a prvým viceprezidentom spoločnosti OTP Banka Slovensko, kde pôsobil do roku 2006. V rokoch 2006 až 2008 zastával pozíciu poradcu predstavenstva Apollo poisťovne a od roku 2009 pôsobil v štatutárnych orgánoch viacerých spoločností. Napríklad ako člen predstavenstva spoločnosti Danubia Invest alebo člen predstavenstva spoločnosti Meroco.

O spoločnosti SPP

Slovenský plynárenský priemysel je najväčším dodávateľom energií na Slovensku, ktorý v oblasti dodávky plynu priamo nadväzuje na 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva. Od roku 2012 pôsobí aj na trhu s dodávkami elektriny. Celkovo SPP zabezpečuje dodávky energií a ďalších energetických služieb pre viac ako 1,3 milióna zákazníkov. Od roku 2014 je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?