Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SPP
Ilustračné foto. SITA
10. novembra 2016 17:13 PlynAktuality od vEnergetike.skvEnergetike.sk

Rezort hospodárstva nominoval do SPP nového člena predstavenstva

Od 7. novembra sa členom predstavenstva Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) stal Ján Szalay.

Slovenský plynárenský priemysel (SPP) má nového člena predstavenstva. S účinnosťou od 7. novembra tohto roka sa ním stal Ján Szalay na základe rozhodnutia Ministerstva hospodárstva SR, ako jediného akcionára spoločnosti. Predsedom zostáva Štefan Šabík, podpredsedom Pierre Poncik a členmi predstavenstva sú okrem Szalaya aj Milan Hargaš a Ivana Zelizňáková. Informovala o tom spoločnosť SPP.

Ján Szalay vyštudoval Strojnícku fakultu v Bratislave. Pracoval v Správe telekomunikácií, neskôr pôsobil ako tajomník predsatvenstva v Slovenskej sporiteľni, od roku 1995 do roku 1998 zastával pozíciu člena predstavenstva a viceprezidenta Slovenskej kreditnej banky. Neskôr do roku 2002 bol členom predstavenstva a viceprezidentom VÚB banky. V roku 2002 sa stal podpredsedom predstavenstva a prvým viceprezidentom spoločnosti OTP Banka Slovensko, kde pôsobil do roku 2006. V rokoch 2006 až 2008 zastával pozíciu poradcu predstavenstva Apollo poisťovne a od roku 2009 pôsobil v štatutárnych orgánoch viacerých spoločností. Napríklad ako člen predstavenstva spoločnosti Danubia Invest alebo člen predstavenstva spoločnosti Meroco.

O spoločnosti SPP

Slovenský plynárenský priemysel je najväčším dodávateľom energií na Slovensku, ktorý v oblasti dodávky plynu priamo nadväzuje na 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva. Od roku 2012 pôsobí aj na trhu s dodávkami elektriny. Celkovo SPP zabezpečuje dodávky energií a ďalších energetických služieb pre viac ako 1,3 milióna zákazníkov. Od roku 2014 je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies