Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba more
Ilustračné foto SITA/AP
23. februára 2017 12:34 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Repsol dosiahol najvyšší čistý zisk za štyri roky

Za minulý rok španielska energetická firma vykázala čistý zisk 1,73 mld. eur.

Španielska energetická spoločnosť Repsol vykázala najlepší celoročný zisk za štyri roky, keďže zaúčtovala menej negatívnych položiek vyplývajúcich z nízkych cien ropy a plynu. V minulom roku firma dosiahla čistý zisk 1,73 mld. eur, pričom v roku 2015 skončila v strate v sume 1,4 mld. eur. V záverečnom štvrťroku vlaňajška Repsol dosiahol čistý zisk 616 mil. eur. V rovnakom období predchádzajúceho roka vykázal stratu 2,84 mld. eur.

Generálny riaditeľ spoločnosti Repsol Josu Jon Imaz vo štvrtok povedal, že jeho firma zredukovala prevádzkové náklady o vyše 1,6 mld. eur. Repsol zároveň profitoval z akvizície kanadskej ropnej spoločnosti Talisman, čím sa zvýšila jeho ťažba a majetok divízie prieskumu. Hodnota akcií firmy Repsol vo štvrtok v úvode obchodovania na madridskej burze stúpla o 1,5 percenta na úroveň 13,9 eura za kus.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame