Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrina žiarovka svetlo
Ilustračné foto. Master isolated/FreeDigitalPhotos.net
28. júna 2017 15:49 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skvEnergetike.sk/SITA

Regulačná rada bude mať nového predsedu

Regulačná rada, ktorá pôsobí na Úrade pre reguláciu sieťových odvetví ako kontrolný a odvolací orgán, na svojom stredajšom zasadnutí zvolila spomedzi seba kandidáta na vymenovanie za svojho predsedu. „V súlade so zákonom o regulácii tento návrh Regulačná rada podáva prezidentovi SR. Návrh bol zároveň ešte dnes doručený Kancelárii prezidenta SR,“ informoval regulačný úrad s tým, že meno svojho kandidáta nezverejnil. Podľa informácií portálu vEnergetike.sk kandidátom na post predsedu Regulačnej rady je jeho súčasný podpredseda Radoslav Naništa.

Podľa nedávno schválenej novely zákona o regulácii v sieťových odvetviach už nebude môcť predseda ÚRSO zastávať aj funkciu šéfa Regulačnej rady. Kandidáta na predsedu Regulačnej rady volia spomedzi seba členovia rady a vymenuje ho prezident SR. Regulačná rada bude mať šesť členov. Troch členov bude nominovať Národná rada SR a troch vláda.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame