Regulačná rada bude mať nového predsedu

28. júna 2017 15:49
vEnergetike.sk/SITA

Podľa informácií portálu vEnergetike.sk kandidátom na post predsedu Regulačnej rady je jeho súčasný podpredseda Radoslav Naništa.

Elektrina žiarovka svetlo
Ilustračné foto. Master isolated/FreeDigitalPhotos.net

Regulačná rada, ktorá pôsobí na Úrade pre reguláciu sieťových odvetví ako kontrolný a odvolací orgán, na svojom stredajšom zasadnutí zvolila spomedzi seba kandidáta na vymenovanie za svojho predsedu. „V súlade so zákonom o regulácii tento návrh Regulačná rada podáva prezidentovi SR. Návrh bol zároveň ešte dnes doručený Kancelárii prezidenta SR,“ informoval regulačný úrad s tým, že meno svojho kandidáta nezverejnil. Podľa informácií portálu vEnergetike.sk kandidátom na post predsedu Regulačnej rady je jeho súčasný podpredseda Radoslav Naništa.

Podľa nedávno schválenej novely zákona o regulácii v sieťových odvetviach už nebude môcť predseda ÚRSO zastávať aj funkciu šéfa Regulačnej rady. Kandidáta na predsedu Regulačnej rady volia spomedzi seba členovia rady a vymenuje ho prezident SR. Regulačná rada bude mať šesť členov. Troch členov bude nominovať Národná rada SR a troch vláda.

Odporúčané články

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?