Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Redukcia prieskumu ložísk ropy zhoršila zisk nórskej PGS

Ilustračné foto
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net

Nórska spoločnosť PGS uskutočňujúca seizmický prieskum morského dna pre ťažbu ropy a plynu očakáva pokles jadrového zisku za tento rok na 700 mil. USD z vlaňajších 725 mil. USD.

Nórska firma PGS poskytujúca služby v ropnom priemysle zredukovala prognózu svojho zisku za rok 2014 a uviedla, že zisk klesne aj budúci rok, keďže ropné odvetvie prechádza obdobím turbulencie. Spoločnosť PGS uskutočňujúca seizmický prieskum morského dna pre ťažbu ropy a plynu očakáva, že osobitne slabý bude prvý kvartál roku 2015 a preto odloží dodávky časti svojich nových lodí, aby zmenšila záväzky v oblasti výdavkov. Firma to uviedla v aktualizácii svojej stratégie, ktorú zverejnila v piatok.

Keďže cena ropy od júna klesla o 45 %, náklady na prieskum patria k prvým položkám, ktoré energetické firmy redukujú, keď musia znížiť výdavky. PGS teraz očakáva zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) za rok 2014 v sume zhruba 700 mil. USD. Predtým odhadovala, že bude na úrovni 725 mil. USD. V roku 2015 očakáva zisk EBITDA v pásme 550 až 700 mil. USD.

PGS ďalej uviedla, že jej dividendy za rok 2014 sa pravdepodobne znížia, ale zostanú na úrovni 25 až 50 % zisku, čiže firma dodrží dlhodobú stratégiu. Kapitálové výdavky spoločnosti budúci rok klesnú na zhruba 250 mil. USD z tohtoročných 375 mil. USD.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 19. decembra 2014 11:58

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...