Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
EPH
Ilustračné foto
23. apríla 2018 16:08 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Ratingová agentúra pridelila skupine EP Infrastructure rating BBB

Krok nasledoval po tom, čo skupina úspešne emitovala šesťročné eurobondy v hodnote 750 mil. eur.

Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s (S&P) pridelila v pondelok spoločnosti EP Infrastructure (EPIF) dlhodobý úverový rating na stupni BBB so stabilným výhľadom. Krok nasledoval po tom, čo skupina úspešne emitovala šesťročné eurobondy v hodnote 750 mil. eur. Spoločnosť EPIF podporujú stabilné a predvídateľné zdroje príjmov zabezpečené dlhodobými kontraktmi, ako aj cash flow pochádzajúci z aktivít v regulovaných odvetviach, uviedla agentúra.

Skupina EPIF je kľúčovou dcérou česko-slovenskej energetickej skupiny Energetický a průmyslový holding. EP Infrastructure je európskou energetickou firmou prevádzkujúcou dôležitú infraštruktúru v oblasti prepravy plynu, distribúcie plynu a elektriny, tepelného hospodárstva a skladovania plynu, ktorá sa prevažne nachádza na Slovensku a v Českej republike.

Energetická skupina EPH sa sústreďuje na energetickú infraštruktúru, výrobu elektriny a produkciu energie z obnoviteľných zdrojov na základe dlhodobých kontraktov. Aktíva vlastní a prevádzkuje v Českej republike, na Slovensku, v Nemecku, Taliansku, Veľkej Británii a Maďarsku. Skupinu tvorí viac ako 50 spoločností, ktoré zamestnávajú takmer 25 tis. ľudí.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame