Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sídlo Gazprom Moskva
Sídlo spoločnosti Gazprom v Moskve SITA/AP
21. januára 2015 11:18 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Rating ruského Gazpromu sa zhoršil

Súčasné podmienky v ekonomike zvyšujú riziko štátnych zásahov do fungovania ruskej plynárenskej spoločnosti, upozorňuje medzinárodná ratingová agentúra Moody’s.

Medzinárodná ratingová agentúra Moody’s v utorok zhoršila rating dlhodobých záväzkov ruskej plynárenskej spoločnosti Gazprom v cudzej mene na úroveň Baa3 zo stupňa Baa2. Dlhodobý úverový rating spoločnosti v domácej mene znížila na Baa2 z úrovne Baa1. Agentúra zároveň oznámila, že pokračuje v preverovaní ratingov s možnosťou ďalšieho zníženia. Rozhodnutiu predchádzalo zhoršenie úverového profilu Ruskej federácie. Súčasné podmienky v ruskej ekonomike zvyšujú riziko štátnych zásahov do fungovania plynárenskej spoločnosti, uviedla agentúra Moody’s.

Medzinárodná ratingová agentúra Moody’s minulý týždeň zhoršila dlhodobý rating záväzkov Ruska zo stupňa Baa2 na stupeň Baa3 a krátkodobý rating záväzkov krajiny zo stupňa Prime-2 na stupeň Prime-3. Ratingy zároveň zaradila do procesu revízie s možnosťou ďalšieho zníženia. Moody’s očakáva, že podstatný pokles cien ropy a šok v oblasti úrokových sadzieb bude naďalej zhoršovať už oslabenú strednodobú perspektívu hospodárskeho rastu krajiny. V krátkodobejšom horizonte sa agentúra obáva negatívneho vplyvu poklesu oficiálnych rezerv v zahraničných menách a zníženia rozpočtových príjmov na finančnú silu vlády.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies