Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto enel.it
9. mája 2017 9:49 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Rating firmy Enel sa zlepšil

Výhľad hodnotenia úverovej spoľahlivosti talianskej energetickej spoločnosti agentúra zmenila zo stabilného na pozitívny.

Medzinárodná ratingová agentúra S&P Global Ratings zlepšila výhľad hodnotenia úverovej spoľahlivosti talianskej energetickej spoločnosti Enel zo stabilného na pozitívny. Agentúra zároveň firme potvrdila rating dlhodobých záväzkov na úrovni BBB a rating krátkodobých záväzkov na stupni A-2. Zlepšenie výhľadu podľa S&P odzrkadľuje to, že energetická spoločnosť v roku 2016 dosiahla dobré prevádzkové výsledky.

Agentúra zároveň očakáva, že bude pokračovať udržateľný rast firmy a naďalej bude platiť strategické sústredenie sa skupiny na generovanie pozitívneho toku hotovosti a redukciu dlhu. Agentúra napríklad ocenila, že Enel vlani na veľmi náročnom európskom trhu udržal neupravený zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) na úrovni roku 2015 , a to v sume 15,3 mld. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame