Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Generálny riaditeľ OMV Gerhard Roiss. omv.com
7. novembra 2013 10:36 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetikeSITA

Rakúsky OMV ku koncu septembra s nárastom tržieb o 3 %

Rakúska ropná a plynárenská spoločnosť OMV dosiahla v prvých deviatich mesiacoch tohto roka prevádzkový zisk vo výške 2,5 miliárd eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 8 %. Ku koncu septembra tohto roka podnik zaznamenal tržby vo výške 32 miliárd eur. Medziročne tak stúpli o 3 %. V samotnom treťom kvartáli tohto roka firma zaznamenala medziročný pokles prevádzkového zisku o 26 % na úroveň 576 miliónov eur. Tržby spoločnosti v treťom štvrťroku boli v objeme 10,7 miliárd eur, čo medziročne predstavuje pokles o 2 %.

„V prvých deviatich mesiacoch tohto roka sme naďalej rozširovali naše portfólio v oblasti prieskumu a ťažby. Akvizícia portfólia offshore aktív spoločnosti Statoil položila základ pre dosiahnutie našich kľúčových strategických cieľov do roku 2016. Príjmy získané prostredníctvom znižovania prevádzkového kapitálu a odpredaj segmentu distribúcia a predaj nám umožnili do značnej miery financovať túto transakciu z vlastných zdrojov. Naše portfólio prieskumu a ťažby sme ďalej rozšírili aj akvizíciou prieskumného bloku na Madagaskare, zatiaľ čo náš rozvoj našej ropovodnej siete bol posilnený o objavy ropy a zemného plynu v Nórsku, Pakistane a v Líbyi,“ okomentoval dosiahnuté výsledky generálny riaditeľ OMV Gerhard Roiss.

Spoločnosť OMV vznikla v roku 1956 a v súčasnosti má vedúcu pozíciu integrovaného ropného a plynárenského koncernu v strednej Európe. V oblasti rafinérií a marketingu pôsobí v 13 stredoeurópskych krajinách vrátane Turecka, v prieskume a ťažbe je aktívna v 21 krajinách na piatich kontinentoch. Na Slovensku pôsobí prostredníctvom svojej dcérskej firmy OMV Slovensko od roku 1991, keď bola v Bratislave otvorená prvá čerpacia stanica pod značkou OMV. V súčasnosti je na Slovensku podľa internetovej stránky spoločnosti 95 čerpacích staníc OMV.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame