Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Atómová elektráreň Jaslovské Bohunice SE
Jadrová elektráreň v Jaslovských Bohuniciach www.javys.sk
9. júna 2017 12:18 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Rakúšanom sme vyvrátili negatívne správy o bezpečnosti nášho jadra

Rakúska mimovládna organizácia Global 2000 začala šíriť negatívne informácie o rádioaktívnych výpustiach prvého a druhého jadrového bloku Atómovej elektrárne Mochovce.

Slováci vysvetľovali Rakúšanom stav bezpečnosti slovenských jadrových elektrární. Rakúska mimovládna organizácia Global 2000 totiž začala šíriť negatívne informácie o rádioaktívnych výpustiach prvého a druhého jadrového bloku Atómovej elektrárne Mochovce. Úrad jadrového dozoru SR (ÚJD) informoval rakúskych zástupcov o legislatívnych požiadavkách a o procese monitoringu výpustí trícia z ich strany, ako aj zo strany prevádzkovateľa mochoveckej elektrárni. „Na záver diskusie bolo skonštatované, že v uvedenom prípade sú dodržané všetky legislatívne požiadavky na ochranu osôb a životného prostredia,“ uviedla hovorkyňa ÚJD Zuzana Hosťovecká.

Na bilaterálnom stretnutí sa rakúska strana, ktorú zastupovali predstavitelia viacerých ministerstiev ako aj vlád mesta Viedeň, Horného Rakúska, Dolného Rakúska a Štajerska, zaujímala aj o stav jadrovej bezpečnosti Atómovej elektrárne Bohunice, a tiež o postupe dostavby tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce. „Ďalej si účastníci vymenili informácie ohľadom radiačného monitoringu na Slovensku a Rakúsku, havarijnej pripravenosti, ako aj v oblasti nakladania s rádioaktívnym odpadom,“ dodala Hosťovecká.

Podľa ÚJD sa 25. bilaterálne rokovanie Slovenskej republiky a Rakúska uskutočnilo v konštruktívnej atmosfére s cieľom otvorene diskutovať aktuálne témy týkajúce sa jadrovej energetiky. „Ďalšie stretnutie sa bude konať v prvom polroku budúceho roka v Rakúsku,“ konštatovala Hosťovecká.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame