Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba more
Ilustračné foto
19. októbra 2015 12:10 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Rakúšania revidovali odhad vývoja cien ropy

Revidovaná prognóza si vynútila precenenie aktív v divízii prieskumu a ťažby, kde OMV z výsledku v treťom kvartáli vyčlení na mimoriadne položky zhruba 1 mld. eur.

Rakúsky koncern OMV v pondelok revidoval svoj odhad vývoja cien ropy. Severomorská ropa Brent, ktorej cena sa považuje za referenčnú pre obchodovanie na svetových trhoch, sa má podľa aktualizovaného výhľadu v roku 2016 pohybovať na úrovni 55 USD za barel. V horizonte rokov 2017 až 2019 OMV očakáva jej postupný rast zo 70 na 85 USD za barel.

Skoršie cenové prognózy spoločnosť nezverejnila. V pondelok o 10:07 SELČ sa decembrové dodávky ropy Brent obchodovali na úrovni 50,08 USD za barel. V porovnaní s piatkovou záverečnou hodnotou to znamená pokles o 38 centov. Revidovaná prognóza si vynútila precenenie aktív v divízii prieskumu a ťažby, kde OMV z výsledku v treťom kvartáli vyčlení na mimoriadne položky zhruba 1 mld. eur. Výsledky za tretí kvartál OMV zverejní 5. novembra.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame