Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rusko prezident Vladimír Putin
Ruský prezident Vladimír Putin SITA/AP
6. mája 2014 16:27 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Putin v otázke plynu prekročil čiaru, tvrdia krajiny G7

Musíme odzbrojiť ruskú energetickú zbraň znížením našej závislosti, vyhlásil britský minister pre energetiku a klimatické zmeny Edward Davey.

Proces na zníženie závislosti ekonomicky najrozvinutejších krajín na ruskom plyne sa začal. Jeho cieľom je zabrániť ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi používať to ako zbraň, povedal britský minister pre energetiku a klimatické zmeny Edward Davey v utorok v Ríme na zasadnutí krajín G7, ktoré diskutovali o energetickej bezpečnosti. „Urobili sme strategické rozhodnutie a budeme sa pozerať na použitie ruského plynu ako na zbraň. Putin prekročil čiaru,“ povedal Davey na okraji stretnutia v Ríme. „Bude treba nejaký čas na zníženie našej závislosti na Rusku, no dôležitý proces sa začal…Musíme odzbrojiť ruskú energetickú zbraň znížením našej závislosti.“

Podľa Daveyho sa skupina energetických ministrov Kanady, Francúzska, Nemecka, Talianska, Japonska, Veľkej Británie a USA dohodla odpovedať na spor okolo Ukrajiny jednotne a rozhodne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame