Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrická energia SSE elektrina
Ilustračné foto SSE
2. decembra 2015 12:45 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Púchov má novú rozvodňu za štyri milióny eur

Spoločnosť Stredoslovenská energetika – Distribúcia postavila v Púchove novú bezobslužnú rozvodňu pre neustále sa rozširujúce aktivity podnikov v regióne.

Spoločnosť Stredoslovenská energetika – Distribúcia (SSE-D) ukončila v Púchove výstavbu novej bezobslužnej rozvodne. Do jej výstavby investovala takmer štyri milióny eur. „Novú investíciu vyvolali potreby našich zákazníkov, významných podnikov v regióne, ktoré sú závislé od stabilnej distribúcie elektrickej energie. Nová rozvodňa zabezpečí dostatočný výkon v púchovskom regióne a nám umožní jednoduchšie pripájania nových zákazníkov,“ uviedol generálny riaditeľ SSE-D Marek Štrpka.

Preinvestujú takmer 30 miliónov

Výstavba rozvodne v napäťovej hladine 110/22 kilowattov, ktorá nahradila viac ako štyridsaťročné zariadenie, trvala trinásť mesiacov. Výstavbu novej rozvodne si podľa stredoslovenských energetikov vyžiadali neustále sa rozširujúce aktivity podnikov v púchovskom regióne. „Na kvalitu a stabilitu dodávok sú mimoriadne citlivé podniky okolo skupiny Continental Matador. Nárast dodávaného výkonu si žiadali aj Železnice Slovenskej republiky, ktoré rekonštruovali železničný koridor tak, aby na nich vlaky mohli dosahovať vyššie rýchlosti,“ konštatovala spoločnosť SSE-D, ktorá očakáva, že do nových pripojení, zvýšenia stability a kvality siete preinvestuje v tomto roku takmer 30 miliónov eur.

Spoločnosť SSE-D pôsobí v Žilinskom, v Banskobystrickom a v časti Trenčianskeho kraja, kde distribuuje elektrickú energiu pre viac ako 730 tisíc zákazníkov. Jej jediným akcionárom je spoločnosť Stredoslovenská energetika, v ktorej má štát prostredníctvom Ministerstva hospodárstva 51-percentný podiel a zvyšný 49-percentný podiel ovláda česká energetická skupina EPH.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame