Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
JAVYS
Ilustračné foto JAVYS
15. februára 2018 9:54 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Prvé tohtoročné vyhoreté jadrové palivo je už v sklade

Do Medziskladu vyhoretého jadrového paliva prepravila firma JAVYS 115 kusov palivových kaziet.

Na Slovensku sa v tomto roku už prepravili prvé množstvá vyhoretého jadrového paliva. Jadrová a vyraďovacia spoločnosť (JAVYS) realizovala v januári tri prepravy vyhoretého paliva z druhého bloku Atómovej elektrárne V2 Jaslovské Bohunice. „Do Medziskladu vyhoretého jadrového paliva sme prepravili 115 kusov palivových kaziet vyhoretého jadrového paliva,“ dodala hovorkyňa JAVYS Miriam Žiaková.

Prepravy sa zrealizovali v súčinnosti so zložkami ministerstva vnútra SR. „Priamy dozor nad realizovanými prepravami vykonávali inšpektori Úradu jadrového dozoru SR. Dodržali sme všetky podmienky platných povolení na manipuláciu a prepravu vyhoreného jadrového paliva,“ uviedla Žiaková.

Štátna akciová spoločnosť JAVYS je vlastníkom a prevádzkovateľom Medziskladu vyhoretého jadrového paliva a držiteľom potrebných povolení dozorných orgánov. Transport a nakladanie s vyhoretým jadrovým palivom je jednou z jej činností. JAVYS zabezpečuje v SR taktiež činnosti v oblasti záverečnej časti jadrovej energetiky. Medzi hlavné aktivity spoločnosti patrí vyraďovanie jadrových elektrární A1 a V1, nakladanie s rádioaktívnymi odpadmi, vyhoretým jadrovým palivom, inštitucionálnymi rádioaktívnymi odpadmi a zachytenými rádioaktívnymi materiálmi v rámci územia Slovenska.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame