Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
PPC paroplyn
Bratislavský paroplynový cyklus despiteborders.com
11. júla 2014 9:22 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Protimonopolný úrad odobril predaj PPC Investments

V PPC Penta pôsobila od roku 2004. V roku 2013 dosiahlo PPC tržby vo výške 132 mil. eur.

Protimonopolný úrad (PMÚ) SR odobril podnikateľom Istroenergo Group, a.s. (IEG) a Istroenergo International, a.s. (IEI) kúpu firmy PPC Investments, a. s., za ktorou stojí investičná skupina Penta. Podpísanie kúpnopredajnej zmluvy ohlásili spomínané spoločnosti koncom apríla tohto roka. Podnikatelia IEG a IEI realizujú kúpu prostredníctvom spoločnosti El Group, a.s.

„Po vyhodnotení všetkých získaných podkladov a informácií úrad neidentifikoval obavy z narušenia hospodárskej súťaže v dôsledku predmetnej koncentrácie a koncentráciu schválil,“ uvádza PMÚ v správe.

IEG podniká predovšetkým v oblasti elektroenergetiky. Jej akcionármi je 11 fyzických osôb. Ide o tie isté osoby, ktoré vlastnia aj správcovskú spoločnosť IEI. Tá počas minulého roka získala kapitálový podiel v zahraničnej firme Nijeryia Energy Project Completion limited. V čase oznámenia koncentrácie priamo ani nepriamo nevykonávala žiadnu konkrétnu podnikateľskú činnosť.

Hlavnou podnikateľskou činnosťou spoločnosti PPC Investments bola do roku 2013 výroba a predaj elektriny a tepla. V súčasnosti už v tejto oblasti nepodniká, nakoľko nemá odberateľov. Od roku 2014 poskytuje podporné služby pre prevádzkovateľa prenosovej sústavy Slovenskej republiky. PPC Investments však disponuje technickými zariadeniami, ktorými je schopná začať výrobu a dodávku elektriny a tepla. V PPC Penta pôsobila od roku 2004. V roku 2013 dosiahlo PPC tržby vo výške 132 mil. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies