Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Na projekty energetickej efektivity vyčlenili z eurofondov 250 miliónov

Energetická efektívnosť
Ilustračné foto freedigitalphotos.net

Prostriedky pôjdu na zníženie energetickej náročnosti verejných budov a na rekonštrukciu centrálneho zásobovania teplom.

Peniaze na energetický audit budov, stavebné práce, prípravu dokumentácie, stavebný dozor, nájom strojov, techniky, náradia a materiálu či mzdové výdavky. To všetko je možné získať z aktuálneho grantu, ktorý vyhlásila Slovenská inovačná a energetická agentúra. Na projekty Zníženia energetickej náročnosti verejných budov je vyčlenených celkom 120 mil. eur, pričom najnižšia výška príspevku je 70 tis. eur, strop je limitovaný dvomi miliónmi eur.

Nenávratný finančný príspevok  z eurofondov je určený pre príspevkové a rozpočtové organizácie, verejnoprávne inštitúcie, samosprávne kraje, obce a mestá. Tie z nich môžu realizovať opravy škôl a školských zariadení a svojich administratívnych budov.

Ako ďalej informoval portál GrantExpert.sk, peniaze z Operačného programu Kvalita životného prostredia môžu získať všetky kraje s výnimkou Bratislavského samosprávneho kraja. Uzávierka prvého hodnotiaceho kola je 31. marca, uzávierka druhého kola presne o dva mesiace neskôr. Žiadosti bude možné predkladať do vyčerpania vyčlenenej sumy.

Na centralizované zásobovanie teplom je vyčlenených 130 mil. eur

Ďalším eurofondovým projektom je Výstavba, rekonštrukcia a modernizácia rozvodov tepla. Fyzické alebo právnické osoby, ktoré podnikajú v tepelnej energetike, môžu získať až 130 mil. eur. Minimálna výška príspevku na projekt sa nestanovuje, maximálna výška na podnik a projekt nesmie presiahnuť 6 mil. eur.

Projekt musí byť realizovaný v rámci existujúcich systémov centralizovaného zásobovania teplom. Z vlastných prostriedkov žiadateľa musí byť dofinancovaných 15 % oprávnených výdavkov. Uzávierka prvého hodnotiaceho kola je 31. marca, uzávierka druhého kola 30. apríla. Žiadosti bude možné predkladať do vyčerpania vyčlenenej sumy.

Podrobnosti o získaní grantu na Zníženie energetickej náročnosti verejných budov

Podrobnosti o získaní grantu na Výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu rozvodov tepla

Portál GrantExpert.sk poskytuje detailné vyhľadávanie v rámci dotačných programov, notifikácie o aktuálnych výzvach, posúdenie oprávnenosti projektového zámeru a výber vhodného experta na základe jeho skúseností a referencií.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 8. marca 2017 10:39Zdroj vEnergetike.sk

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...