Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Projekt plynovodu TurkStream sa odkladá

Plynovod plyn
Montér pri plynovodnej rúre AP

TurkStream by mal prepravovať plyn do Turecka a odtiaľ ďalej do Európy. Jeho prevádzka sa nezačne v decembri 2016 ako sa pôvodne predpokladalo.

Ruská spoločnosť Gazprom odkladá štart prevádzky ropovodu TurkStream. Jeho prevádzka sa tak nezačne v decembri 2016, ako sa pôvodne predpokladalo. V pondelok to uviedol viceprezident spoločnosti Gazprom Alexander Medvedev. „Ropovod neodštartuje podľa plánu, o decembri 2016 sa nehovorí,“ vyhlásil. Nový časový harmonogram však nekonkretizoval.

TurkStream by mal prepravovať 63 mld. metrov kubických plynu ročne do Turecka a odtiaľ ďalej do Európy do roku 2020. V prvej fáze, ktorá podľa predpokladov mala byť realitou v roku 2017, má plynovod prepravovať 15,75 mld. plynu ročne. Rusko a Turecko musia ešte podpísať medzivládnu dohodu, ktorá štart projektu umožní. Gazprom sa snaží v prípade dodávok plynu do Európy obísť Ukrajinu. Kontrakty s Kyjevom vypršia v roku 2019.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...