Produkcia spoločnosti OMV v prvom kvartáli klesla

23. apríla 2015 13:34
Autor: SITA

Produkcia ropného ekvivalentu spoločnosti v prvom kvartáli poklesla na 303 tis. barelov ropného ekvivalentu denne z hodnoty 318 tis. barelov ropného ekvivalentu denne v predchádzajúcom kvartáli.

Ilustračné foto
Ilustračné foto John Kasawa/FreeDigitalPhotos.net

Produkcia rakúskej spoločnosti OMV v prvom kvartáli poklesla na 303 tis. barelov ropného ekvivalentu denne z úrovne 318 tis. barelov ropného ekvivalentu denne v predchádzajúcom kvartáli. V rovnakom období predchádzajúceho roku sa produkcia OMV dostala na 311 tis. barelov ropného ekvivalentu denne. Pod pokles produkcie sa podpísalo prerušenie ťažby na nórskom ropnom poli Gudrun, ktoré trvalo jeden mesiac. K poklesu prispeli aj výpadky produkcie v Líbyi. „Objem tržieb v porovnaní so štvrtým kvartálom minulého roku poklesol o 13 %, čo výrazne poznamenalo štvrťročné výsledky,“ uviedla OMV. Rafinérska marža spoločnosti OMV vzrástla na 7,45 USD na barel, z hodnoty 5,19 USD na barel.

Pokles cien ropy bol impulzom pre spoločnosť OMV, aby minulý rok zredukovala svoje investičné plány a vzdala sa cieľa dosiahnuť do roku 2016 produkciu na úrovni 400 tis. barelov ropného ekvivalentu denne.

Spoločnosť OMV vznikla v roku 1956 a v súčasnosti má vedúcu pozíciu integrovaného ropného a plynárenského koncernu v strednej Európe. Na Slovensku pôsobí prostredníctvom svojej dcérskej firmy OMV Slovensko od roku 1991, keď bola v Bratislave otvorená prvá čerpacia stanica pod značkou OMV. V súčasnosti je na Slovensku podľa internetovej stránky spoločnosti 95 čerpacích staníc a zamestnáva takmer 1 300 pracovníkov.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?