Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba Rusko
Ilustračné foto SITA/AP
22. februára 2013 0:00 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Produkcia ruskej ropy by mala byť v tomto roku stabilná

Produkcia ruskej ropy v tomto roku ostane nezmenená alebo sa mierne zvýši. Silnejší dopyt v Ázii totiž vyváži slabší európsky dopyt. V piatok to vyhlásil ruský vicepremiér Arkady Dvorkovich. „Podľa konzervatívneho scenára ostane (produkcia oproti roku 2012) nezmenená alebo sa mierne zvýši,“ povedal Dvorkovich, ktorý v ruskej vláde zodpovedá za energetiku. „Dopyt v Európe oslabil, kým dopyt na ázijských trhoch je dobrý,“ dodal Dvorkovich.

V roku 2012 bola produkcia ropy v Rusku na úrovni 10,37 mil. barelov denne, čo bol v porovnaní s predchádzajúcim rokom nárast o 1 %. Dôvodom nárastu bola zvýšená produkcia nových ropných polí, ktoré zásobujú predovšetkým Áziu. Colný režim exportu ropy v Rusku by sa podľa Dvorkovicha v nasledujúcich dvoch rokoch pravdepodobne nemal meniť. Ten je hlavným motorom investícií v oblasti ťažby ropy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame