Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
4. mája 2015 7:12 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Produkcia ropy v Rusku zostala na postsovietskom maxime

V krajine sa v apríli ťažilo 10,71 mil. barelov ropy a plynového kondenzátu denne.

Ruská produkcia ropy a plynového kondenzátu zostala v apríli na postsovietskej rekordnej úrovni 10,71 mil. barelov denne. Spoločnosť Rosnefť, ktorá je najväčším ruským producentom ropy, však v apríli ťažbu zredukovala o 0,1 % na 3,81 mil. barelov denne. Vyplýva to z údajov, ktoré v sobotu zverejnilo ruské ministerstvo energetiky.

Celkový ruský export ropy prostredníctvom ropovodov spoločnosti Transnefť, ktorá má v tejto oblasti monopol, v apríli posilnil o 0,7 % na úroveň 4,4 mil. barelov denne, čiže na 18,021 mil. ton. Rusko chce v nadchádzajúcich rokoch zvýšiť svoj export ropy. Ministerstvo energetiky predpokladá, že v tomto roku vývoz ropy z krajiny vzrastie o 3 mil. ton.

Ťažba plynu v apríli v Rusku oslabila. Krajina minulý mesiac vyprodukovala 52,64 mil. kubických metrov plynu, čiže 1,75 mld. kubických metrov denne. Medzimesačne tak ruská ťažba plynu oslabila, keďže v marci bola produkcia v objeme 1,78 mld. kubických metrov denne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies