Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Produkcia ropy v Rusku zostala na postsovietskom maxime

Ropa ťažba
Ilustračné foto Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

V krajine sa v apríli ťažilo 10,71 mil. barelov ropy a plynového kondenzátu denne.

Ruská produkcia ropy a plynového kondenzátu zostala v apríli na postsovietskej rekordnej úrovni 10,71 mil. barelov denne. Spoločnosť Rosnefť, ktorá je najväčším ruským producentom ropy, však v apríli ťažbu zredukovala o 0,1 % na 3,81 mil. barelov denne. Vyplýva to z údajov, ktoré v sobotu zverejnilo ruské ministerstvo energetiky.

Celkový ruský export ropy prostredníctvom ropovodov spoločnosti Transnefť, ktorá má v tejto oblasti monopol, v apríli posilnil o 0,7 % na úroveň 4,4 mil. barelov denne, čiže na 18,021 mil. ton. Rusko chce v nadchádzajúcich rokoch zvýšiť svoj export ropy. Ministerstvo energetiky predpokladá, že v tomto roku vývoz ropy z krajiny vzrastie o 3 mil. ton.

Ťažba plynu v apríli v Rusku oslabila. Krajina minulý mesiac vyprodukovala 52,64 mil. kubických metrov plynu, čiže 1,75 mld. kubických metrov denne. Medzimesačne tak ruská ťažba plynu oslabila, keďže v marci bola produkcia v objeme 1,78 mld. kubických metrov denne.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 4. mája 2015 7:12
K téme , ,

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...