Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Energetika všeobecne
Ilustračné foto pixabay.com
2. novembra 2018 11:00 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skZSD

Prihláste sa na EnergyHack, vyhrať môžete až 6000 eur

Cieľom energetického hackathonu je vytvorenie komunitného energy-sharing na základe reálnych dát.

Ak vás baví analytika, funkčný dizajn, transparentnosť, alebo sa zaujímate o obnoviteľnú energiu, zapojte sa do energetického hackathonu, ktorý v dňoch  9. a 10. novembra organizuje spoločnosť Západoslovenská distribučná.

Cieľom energetického hackathonu je vytvorenie komunitného energy-sharing na základe reálnych dát (ročná spotreba komunity 150 odberných miest + ročná simulácia výroby FV elektrární so zohľadnením cenových taríf). Víťazný tím môže vyhrať až 6000 eur.

Dve výzvy

V rámci prvej výzvy budú mať účastníci vytvoriť simuláciu komunitného systému zdieľania energie na základe dát reálnej spotreby 150 odberných miest a zjednodušených obchodných podmienok. Cieľom výzvy je porovnanie celkovej sumy za ročnú spotrebu energie každého odberného miesta pri danom objeme vyrobenej a zdieľanej energie v komunite a celkovej sumy za spotrebu energie bez možnosti výroby energie a komunitného obchodovania.

V rámci druhej výzvy budú účastníci vymýšľať alternatívny model k prvej výzve, čiže spôsob riešenia výroby a obchodovania s elektrickou energiou v rámci danej komunity 150 odberných miest. Riešenie však musí využívať alternatívne prvky, ako napríklad použitie batérií, umiestnenie FV elektrární, obchod s vyrobenou energiou a pod.

Registrovať sa môžete priamo na stránke organizátora súťaže Impact hub, kde nájdete aj ďalšie informácie.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame