Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Energetický audity energetická efektívnosť
Ilustračné foto internet
16. októbra 2018 10:21 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skvEnergetike.sk/APES

Prihlasovanie projektov do súťaže EFEKTIA je oficiálne ukončené

Odborná porota, ktorú zostavila Asociácia poskytovateľov energetických služieb na čele s predsedom Správnej rady APES-SK Marcelom Laukom, má na výber z takmer 20 prihlásených projektov.

Prihlasovanie projektov v oblasti energetickej efektívnosti do druhého ročníka súťaže EFEKTIA je oficiálne ukončené. Odborná porota, ktorú zostavila Asociácia poskytovateľov energetických služieb na čele s predsedom Správnej rady APES-SK Marcelom Laukom, má na výber z takmer 20 prihlásených projektov. Projekty majú šancu uspieť vo dvoch hlavných kategóriách – Najlepší projekt energetickej efektívnosti vo verejnom sektore a Najlepší projekt energetickej efektívnosti v súkromnom sektore. Porota navyše udelí aj hlavnú cenu za najlepší projekt s garantovanou úsporou energie.

„Prostredníctvom súťaže EFEKTIA sa snažíme zvyšovať povedomie o progresívnych mestách, obciach, organizáciách a spoločnostiach, ktoré prispievajú k efektívnemu využívaniu energie uskutočňovaním svojich projektov. Zúčastnené a víťazné projekty tak získajú možnosť vyniknúť ako pozitívne príklady pre mnohých ďalších. Najlepšie projekty získajú certifikát, ktorý potvrdzuje, že svoju činnosť vykonávajú zodpovedne, znižujú náklady na energiu a prispievajú tým k zlepšeniu kvality životného prostredia,“ uvádza člen odbornej poroty a zároveň predseda Správnej rady APES-SK, Marcel Lauko.

Slávnostný galavečer, na ktorom Asociácia poskytovateľov energetických služieb už po druhýkrát ocení najlepšie projekty energetickej efektívnosti vo verejnom aj súkromnom sektore, sa uskutoční vo štvrtok 25.10.2018 v priestoroch bratislavskej Mlynice. Na galavečere EFEKTIA 2018 sa okrem zástupcov členských spoločností APES-SK zúčastnia aj zástupcovia ministerstva financií a ministerstva hospodárstva, predsedovia samosprávnych krajov, primátori krajských miest a zástupcovia prihlásených projektov.

Banner.jpgGenerálnym partnerom projektu EFEKTIA sú Slovenské elektrárne a hlavným partnerom spoločnosť e-Dome. Ďalšími partnermi sú spoločnosti ČEZ ESCO a Veolia. Všetky informácie o energetickej efektívnosti a ocenení EFEKTIA sú dostupné na stránke www.efektia.sk.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame