Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn ceny energií
Ilustračné foto pixabay.com
26. septembra 2017 13:05 PlynSpotrebiteľ od vEnergetike.skvEnergetike.sk/SITA

Približne šesť percent Slovákov zostane aj naďalej bez plynu

Spoločnosť SPP-distribúcia nateraz neplánuje novú plynofikáciu miest a obcí.

Mestá a obce, ktoré doteraz nemali prístup k zemnému plynu, s najväčšou pravdepodobnosťou s týmto faktom musia počítať aj do budúcna. Na Slovensku sa totiž nechystá ďalšia plynofikácia miest a obcí. „Spoločnosť SPP-distribúcia plánuje svoju distribučnú sieť v najbližšom období rozširovať len v minimálnom rozsahu. Plynofikovaných je v súčasnosti 77 % (2 234) obcí, v ktorých žije viac ako 94 % všetkých obyvateľov Slovenska. Spoločnosť má do svojej siete pripojených viac ako 1,5 milióna odberateľov,“ uviedlo Ministerstvo hospodárstva SR vo svojej pravidelnej ročnej správe o bezpečnosti dodávok plynu.

Predpovede ministerstva potvrdila aj samotná pološtátna spoločnosť SPP-distribúcia. „Z pohľadu dosiahnutej úrovne plynofikácie obcí sa už nevyžaduje ďalší rozvoj distribučnej siete,“ uviedol pre portál vEnergetike.sk hovorca spoločnosti SPP-distribúcia Milan Vanga.

Budú len zahusťovať

Plynári chystajú rozvoj distribučnej siete, ale len v už plynofikovaných mestách a obciach. „Vzhľadom k značnému rozvoju výstavby obytných lokalít sa už viac rokov realizuje priebežné pripájanie týchto lokalít do distribučnej siete. Predmetné obytné lokality sú spravidla situované v už splynofikovaných obciach, takže v tomto prípade ide o zahusťovanie distribučnej siete,“ dodal Vanga.

Spoločnosť SPP – distribúcia, ako vlastník a prevádzkovateľ distribučnej siete zemného plynu, má v súčasnosti plynárenskú distribučnú sieť zemného plynu v dĺžke 33 270 kilometrov. Prostredníctvom nej sa distribuuje približne 98 % z celkového distribuovaného objemu zemného plynu v Slovenskej republike do viac ako 1,5 milióna odberných miest.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame