Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba more
Ilustračné foto
9. januára 2018 11:01 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skvEnergetike.sk

Pri Škótsku začali s ťažbou ropy

Na ťažbe ropy na ložisku Catcher Field sa podieľa aj maďarská skupina MOL.

Na ložisku Catcher Field v Spojenom kráľovstve sa začala ťažiť ropa. Prvý barel bol vyťažený 23. decembra minulého roka. „V najbližších mesiacoch sa má ťažba postupne zvyšovať nielen na ropnom poli Catcher, ale aj na ropných poliach Varadero a Burgman,“ informoval hovorca skupiny MOL Tamás Berzi.

Práve skupina MOL vlastní v projekte Catcher 20-percentný podiel. Jej Partnermi sú spoločnosti Premier Oil (50 %), Cairn (20 %) a Dyas (10 %). „Míľnik, ktorý sme dosiahli, je výsledkom spoločného úsilia pri náročných vrtoch a bezpečnom využívaní najmodernejších podmorských systémov a novej platformy na ťažbu a skladovanie uhľovodíkov,“ uviedol viceprezident skupiny MOL pre Upstream Berislav Gašo.

Lokalita Catcher sa nachádza v Severnom mori približne 180 kilometrov od severovýchodného pobrežia Škótska. Jej súčasťou sú tri samostatné ropné polia, a to Catcher, Burgman a Varadero. Ložiská sa nachádzajú v hĺbke približne 93 metrov pod morským dnom. Podľa predpokladov by sa mala ropa ťažiť z 19 podmorských vrtov. V súčasnosti je už 12 vrtov hotových a pripojených k platforme, práce na ďalších vrtoch pokračujú.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame