Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto freedigitalphotos.net
8. februára 2016 12:03 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Pri Šali chcú postaviť elektráreň za 18 miliónov

Spoločnosť Simply clean plánuje v obci Selice postaviť elektráreň na zhodnocovanie odpadov splyňovaním.

V šalianskom okrese by mala vyrásť nová elektráreň. Spoločnosť Simply clean plánuje v obci Selice postaviť elektráreň na zhodnocovanie odpadov splyňovaním. Do výstavby chce firma investovať zhruba 18 miliónov eur. „Tavenie a splyňovanie odpadov v plazmových reaktoroch bude nachádzať čoraz širšie praktické uplatnenie ako jedna z alternatív termickej bezodpadovej „likvidácie“ odpadov, pri ktorej sa využijú nielen všetky zložky odpadu, ale sa využije aj jeho energetický potenciál bez zaťaženia životného prostredia plynnými emisiami alebo tuhými odpadmi,“ zdôvodnila spoločnosť svoje plány v investičnom zámere, ktorý už predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Ročne by sa malo v elektrárni zhodnotiť 22 tisíc ton odpadu, čo pri nepretržitej prevádzke zariadenia znamená do 60 ton odpadov za deň. S výstavbou dvojmegawattovej elektrárne chce investor začať v prvom polroku budúceho roka. S výrobou elektriny chce začať v roku 2018. „Navrhované zariadenie na plazmové spracovanie odpadov splyňovaním, s využitím energie v modernej poľnohospodárskej výrobe, je umiestnené v areáli pôvodnej, približne 25 rokov nefunkčnej hydinárskej farmy,“ konštatovala spoločnosť vo svojom investičnom zámere. V elektrárni by malo nájsť prácu 34 ľudí.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame