Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto.
Ilustračné foto. efiteks.com
8. januára 2015 14:42 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Pri Prievidzi chcú postaviť energetický zdroj za 13 miliónov

Elektráreň v areáli bývalého poľnohospodárskeho družstva v Kostolnej Vsi s výkonom 3,5 megawattov by mala ročne vyrobiť niečo vyše 29 tisíc megawatthodín elektriny.

V prievidzskom okrese zrejme vyrastie nový energetický zdroj. V obci Kostolná Ves ho plánuje postaviť spoločnosť Beporad. Okrem novej elektrárne na biomasu chce investor vybudovať aj zariadenie na zber a spracovanie drevných a rastlinných odpadov, vďaka ktorému získa biopalivo. Ako vyplýva z investičného zámeru, ktorý už spoločnosť predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA), celý projekt by si mal vyžiadať necelých 13 miliónov eur.

Elektráreň v areáli bývalého poľnohospodárskeho družstva s výkonom 3,5 megawattov by mala ročne vyrobiť niečo vyše 29 tisíc megawatthodín elektriny. V plánovanom zariadení na zhodnocovanie drevných a rastlinných odpadov by sa malo ročne spracovať 20 tisíc ton spomínaných odpadov. „Realizáciou investičného projektu sa funkčne zhodnotí v súčasnosti nevyužitý poľnohospodársky objekt s cieľom dotvorenia infraštruktúry odpadového prostredia v okrese Prievidza. Dobrou dostupnosťou a vhodnou logistikou je možné zefektívniť zber drevných a rastlinných odpadov a zvýšiť jeho znovuvyužitie,“ zdôvodnila spoločnosť svoje plány v investičnom zámere. V novom energetickom zariadení by malo pracovať 12 ľudí.

Spoločnosť Beporad, s. r. o. vznikla podľa výpisu z Obchodného registra SR v roku 2012. Spoločníkmi vo firme sú štyri fyzické osoby. V predmete podnikania má spoločnosť okrem iného aj výrobu zariadení na využitie slnečnej energie alebo iných obnoviteľných zdrojov energie.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame