Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ÚRSO
Bývalý predseda ÚRSO Jozef Holjenčík SITA
7. februára 2017 13:05 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Prezident už dostal od Holjenčíka abdikačný list

ÚRSO oznámil predsedovi vlády, že aj ceny za vodu sa vrátia na minuloročnú úroveň.

Ešte stále súčasný predseda Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Jozef Holjenčík sa v utorok oficiálne vzdá svojej funkcie. „Predseda úradu Jozef Holjenčík po rokovaní Regulačnej rady doručí prezidentovi SR abdikačný list,“ informoval hovorca ÚRSO Radoslav Igaz.

Kancelária prezidenta SR následne informovala že list obdržala. V ňom oznamuje Holjenčík, že sa dňom 8. februára 2017 vzdáva funkcie predsedu úradu, čím mu zároveň zaniká aj funkcia predsedu Regulačnej rady. Prezident SR Andrej Kiska zobral list na vedomie.

Predstavitelia ÚRSO rokovali v utorok s premiérom Ficom o cenách za vodu. „Vedenie Úradu pre reguláciu sieťových odvetví predsedovi vlády oznámilo, že podobne ako v prípade elektrickej energie aj pri vode vydá vyhlášku, ktorá upraví jej ceny na úroveň minulého roku,“ uviedla hovorkyňa predsedu vlády Beatrice Szabóová.

ÚRSO po konzultácii s distribučnými spoločnosťami v utorok taktiež ukončil proces vypracovania novej vyhlášky o cenovej regulácii v elektroenergetike. Regulátor následne vyhlášku odošle na stálu pracovnú komisiu Legislatívnej rady vlády SR.

Holjenčík minulý týždeň vo štvrtok informoval predsedu vlády Roberta Fica, že sa mieni vzdať svojej funkcie z vlastnej vôle. Urobil tak po veľkom tlaku zo strany politikov po prevalení kauzy s cenami energií. Do vymenovania nového šéfa regulačného úradu preberá všetky právomoci podpredseda ÚRSO Miroslav Čelinský. Vláda navrhne prezidentovi SR nového kandidáta po definitívnom odvolaní súčasného predsedu ÚRSO.

Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič na utorňajšej tlačovej besede upozornil, že v dozornej rade Východoslovenskej energetike je svat bývalého podpredsedu strany SMER-SD a bývalého predsedu parlamentu Pavla Paška. Podľa Matoviča je o Richarda Tušana. „Pán Pavol Paška, ktorý bol na sneme Smeru “slávnostne“ odvolaný z pozície podpredsedu a slávnostne ho vystriedal jeho odchovanec z košickej kliky Smeru Peter Žiga, dostal hneď ako odškodné, aby bol spokojný, teplé miestečko pre niekoho známeho v dobre platenej dozornej rade. A syn Pavla Pašku má za manželku dcéru Richarda Tušana, ktorý obsadil spomínané miestečko v dozornej rade. Kľúčových ľudí zastupujúcich štát si Smeráci dohadzujú mirnix-dirnix,“ konštatoval Matovič.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame