Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba more
Ilustračné foto omv.com
6. novembra 2014 12:58 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Prevádzkový zisk OMV posilnil o 6 %

Rakúska ropná a plynárenská skupina OMV pripúšťa, že v horizonte roka 2016 nemusí dosiahnuť stanovené investičné a produkčné ciele.

Rakúska ropná a plynárenská skupina OMV v treťom kvartáli zvýšila svoj prevádzkový zisk. Spoločnosť zároveň varovala, že v horizonte roka 2016 nemusí dosiahnuť stanovené investičné a produkčné ciele. Základný prevádzkový zisk rakúskej ropnej a plynárenskej spoločnosti OMV v treťom kvartáli medziročne posilnil o 6 % na 656 mil. eur. Čistý upravený zisk patriaci akcionárom bol v sledovanom období na úrovni 281 mil. eur. Spoločnosť o tom informovala vo štvrtok.

Produkcia OMV v treťom kvartáli v porovnaní s rovnakým štvrťrokom predchádzajúceho roka posilnila o 13 %, k čomu prispeli najmä aktivity v Nórsku. Ziskovosť podporila aj ukončená modernizácia rafinérie Petrobrazi v Rumunsku. Celoročná produkcia by mala dosiahnuť v priemere 310 tis. barelov ropného ekvivalentu denne. OMV pripúšťa, že do roku 2016 nedosiahne cieľovú produkciu, ktorú si pôvodne naplánovala na úrovni 400 tis. barelov ekvivalentu ropy denne. Dôvodom je prudký prepad cien ropy na svetových trhoch a nepredvídateľná situácia v Líbyi. Generálny riaditeľ OMV Gerhard Roiss uviedol, že skupina prehodnotí tempo investičného programu, podľa ktorého mala do roku 2016 investovať v priemere 3,9 mld. eur ročne. Výsledky revízie majú byť známe do konca februára.

Spoločnosť OMV vznikla v roku 1956 a v súčasnosti má vedúcu pozíciu integrovaného ropného a plynárenského koncernu v strednej Európe. Na Slovensku pôsobí prostredníctvom svojej dcérskej firmy OMV Slovensko od roku 1991, keď bola v Bratislave otvorená prvá čerpacia stanica pod značkou OMV. V súčasnosti je na Slovensku podľa internetovej stránky spoločnosti 95 čerpacích staníc a zamestnáva takmer 1 300 pracovníkov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies