Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
28. októbra 2014 17:50 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Prevádzkový zisk britskej BG v treťom štvrťroku klesol

Tretia najväčšia britská energetická firma za júl až september vykázala prevádzkový zisk 1,3 mld. USD, čo bol zníženie o 26 %.

Britská ropná a plynárenská spoločnosť BG, ktorá je treťou najväčšou energetickou firmou krajiny, v treťom štvrťroku evidovala výraznejšie zníženie prevádzkového zisku, ako sa očakávalo. Dôvodom bol pokračujúci pokles ťažby v Egypte a prudké zlacnenie ropy. Celkový prevádzkový zisk firmy BG za júl až september oslabil o 26 % na sumu 1,3 mld. USD, čiže sa nenaplnili očakávania, že bude v objeme 1,4 mld. USD.

BG v treťom kvartáli predávala ropu za priemernú cenu 104 USD za barel, pričom v rovnakom období minulého roka ju predávala za priemernú cenu 112 USD za barel. Firma však začala profitovať z projektov ťažby v Brazílii a Austrálii. Tržby spoločnosti BG sa v treťom štvrťroku zvýšili o 4 % na 4,6 mld. USD. Jej ťažba ropy v Brazílii sa totiž zväčšila na viac ako 100 tis. barelov ropného ekvivalentu denne.

„Náš rozvoj v Brazílii a v Austrálii dobre napreduje a v prípade Brazílie začína mať podstatný vplyv na naše podnikanie,“ uviedol šéf skupiny BG Andrew Gould. Hodnota akcií spoločnosti však v utorok do 11:09 GMT oslabila o 2 %. Vyvíjala sa tak horšie v porovnaní s indexom FT350 za celý britský ropný a plynárenský sektor, ktorý o 0,3 % posilnil.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame