Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto SITA
19. januára 2016 6:29 Energetika všeobecneAktuality od SIEASITA

Prevádzkovatelia KVET by mali spozornieť

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) upozorňuje, že ročné údaje o kombinovanej výrobe elektriny a tepla (KVET) majú výrobcovia do monitorovacieho systému energetickej efektívnosti zaslať do 25. januára 2016.

Výrobcovia elektriny a tepla kombinovanou výrobou sú povinní každoročne do 25. januára predložiť sumárne údaje o výrobe a dodávke elektriny, výrobe a dodávke tepla a využití mechanickej energie vyrobenej kombinovanou výrobou za predchádzajúci rok. Tieto údaje zasielajú Úradu pre reguláciu sieťových odvetví a predkladajú ich aj prevádzkovateľovi monitorovacieho systému energetickej efektívnosti, ktorým je SIEA.

Povinnosť výrobcom elektriny z kombinovanej výroby vyplýva z § 4 ods. 5 písm. b) zákona č. 309/2009 Z. z o podpore obnoviteľných zdrojov energie a vysoko účinnej kombinovanej výroby. Pre výrobcov tepla z kombinovanej výroby povinnosť ukladá §18 ods. 3 zákona č. 657/2004 Z. z o tepelnej energetike.

Sumárne údaje za rok 2015 vyplňte do nižšie priloženého formuláru a zašlite do určeného termínu elektronickou poštou na mailovú adresu: kvet@siea.gov.sk

V prípade otázok súvisiacich s poskytnutím údajov o kombinovanej výrobe elektriny a tepla pre monitorovací systém je možné kontaktovať pracovníkov Odboru legislatívy, metodológie a vzdelávania na čísle tel. 048/414 26 25.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Uhlie bane

Uhlie pomaly končí, tvrdí analytička

26. marca 2019 Elektrina, Aktuality

Útlm výroby uhoľnej energie sa výrazne prejavuje aj na cene komodity. Kým v januári 2011 cena uhlia dosahovala 139 amerických dolárov za metrickú tonu, v súčasnosti sa pohybuje na úrovni 90 dolárov.

Odporúčame