Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn zásobník
Ilustračné foto. SITA
20. januára 2017 12:43 PlynAktuality od vEnergetike.skvEnergetike.sk/SITA

Prevádzkovateľ plynových zásobníkov má nových členov predstavenstva

Spoločnosť Nafta, ktorá je najvýznamnejším prevádzkovateľom podzemných zásobníkov zemného plynu na území Slovenska, má nových členov predstavenstva. Stali sa nimi Rastislav Kupka a Ján Majerčík. Tí vo funkcii vystriedali Pavla Kaločaja a Branislava Pavlakoviča. Informovala o tom spoločnosť Nafta.

Rastislav Kupka sa narodil v roku 1973 a svoje štúdium ukončil na Fakulte riadenia Žilinskej univerzity. Na manažérskom poste začal v roku 1998 v spoločnosti SG Finance Management, s.r.o. Následne zastával niekoľko vedúcich a manažérskych funkcií v oblasti IT, koordinácie projektov či riadenia a controllingu v spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s. Neskôr pôsobil vo sfére konzultačných služieb na pozícii senior manažéra pre oblasť energetiky v spoločnosti Deloitte a v súčasnosti v spoločnosti GTD Consulting, s.r.o. V priebehu svojej kariéry pôsobil vo funkcii člena predstavenstva a člena dozornej rady vo viacerých významných energetických spoločnostiach.

Ján Majerčík sa narodil v roku 1985 a svoje štúdium absolvoval na Fakulte sociálno-ekonomických vzťahov na Trenčianskej univerzite A. Dubčeka v Trenčíne. Svoju kariéru začal v oblasti programovania a IT. Jeho ďalšie pôsobenie smerovalo do oblasti obchodu, kde pôsobil ako člen a manažér obchodných tímov v rôznych spoločnostiach. Pred začiatkom jeho pôsobenia v Predstavenstve NAFTA a.s zastával pozíciu manažéra regionálneho predaja v spoločnosti Slovak Telekom, a.s., kde bol zodpovedný za riadenie tímov a výkon predaja v regióne.

Firma Nafta a.s. je kľúčovým skladovateľom zemného plynu na Slovensku a zároveň slovenským lídrom v prieskume a ťažbe uhľovodíkov. Majoritným, 56,15-percentným akcionárom podniku je SPP Infrastructure, a. s., spoločnosť Czech Gas Holding Investment B.V. vlastní 40,45 % akcií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame