Prevádzkovateľ plynových zásobníkov má nových členov predstavenstva

20. januára 2017 12:43
vEnergetike.sk/SITA

Stali sa nimi Rastislav Kupka a Ján Majerčík.

Plyn zásobník
Ilustračné foto. SITA

Spoločnosť Nafta, ktorá je najvýznamnejším prevádzkovateľom podzemných zásobníkov zemného plynu na území Slovenska, má nových členov predstavenstva. Stali sa nimi Rastislav Kupka a Ján Majerčík. Tí vo funkcii vystriedali Pavla Kaločaja a Branislava Pavlakoviča. Informovala o tom spoločnosť Nafta.

Rastislav Kupka sa narodil v roku 1973 a svoje štúdium ukončil na Fakulte riadenia Žilinskej univerzity. Na manažérskom poste začal v roku 1998 v spoločnosti SG Finance Management, s.r.o. Následne zastával niekoľko vedúcich a manažérskych funkcií v oblasti IT, koordinácie projektov či riadenia a controllingu v spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s. Neskôr pôsobil vo sfére konzultačných služieb na pozícii senior manažéra pre oblasť energetiky v spoločnosti Deloitte a v súčasnosti v spoločnosti GTD Consulting, s.r.o. V priebehu svojej kariéry pôsobil vo funkcii člena predstavenstva a člena dozornej rady vo viacerých významných energetických spoločnostiach.

Ján Majerčík sa narodil v roku 1985 a svoje štúdium absolvoval na Fakulte sociálno-ekonomických vzťahov na Trenčianskej univerzite A. Dubčeka v Trenčíne. Svoju kariéru začal v oblasti programovania a IT. Jeho ďalšie pôsobenie smerovalo do oblasti obchodu, kde pôsobil ako člen a manažér obchodných tímov v rôznych spoločnostiach. Pred začiatkom jeho pôsobenia v Predstavenstve NAFTA a.s zastával pozíciu manažéra regionálneho predaja v spoločnosti Slovak Telekom, a.s., kde bol zodpovedný za riadenie tímov a výkon predaja v regióne.

Firma Nafta a.s. je kľúčovým skladovateľom zemného plynu na Slovensku a zároveň slovenským lídrom v prieskume a ťažbe uhľovodíkov. Majoritným, 56,15-percentným akcionárom podniku je SPP Infrastructure, a. s., spoločnosť Czech Gas Holding Investment B.V. vlastní 40,45 % akcií.

Odporúčané články

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?