Prešovčania budú mať lacnejšie teplo

2. októbra 2016 13:30
SITA

Dodávateľ tepla, spoločnosť  Spravbytkomfort, sa so žiadosťou o zníženie ceny pre rok 2017 obráti na Úrad pre reguláciu sieťových odvetví.

Teplo
Ilustračné foto SITA

Výrobca a dodávateľ tepla v meste Prešov spoločnosť Spravbytkomfort plánuje pre rok 2017 znížiť cenu tepla pre svojich zákazníkov. Ako informovala riaditeľka spoločnosti Natália Banduričová, požiadali o to Úrad pre reguláciu sieťových odvetví. „Navrhovaná výška variabilnej zložky maximálnej ceny tepla bez DPH je 0,0420 EUR/kWh a fixná zložka maximálnej ceny tepla bez DPH 170 EUR/kW,“ skonštatovala riaditeľka. Ako zdôraznila, okrem poklesu ceny zemného plynu na svetových trhoch sa pod zníženie výšky variabilnej zložky ceny tepla podpísali v značnej miere aj investície do modernizácie tepelného hospodárstva.

Ako pripomenul člen predstavenstva Spravbytkomfortu a zástupca Energiecomfort Viedeň Paul Minarik, od roku 2009 sa spoločnosť rozhodla ísť cestou ochrany životného prostredia a investovala do využívania obnoviteľných zdrojov energie predovšetkým v dvoch kotolniach na biomasu – na Sídlisku III a na sídlisku Sekčov. V roku 2014 bola ukončená rozsiahla investícia do kogeneračnej jednotky na sídlisku Šváby. „To všetko prináša osoh obyvateľom Prešova v podobe finančnej úspory a tiež čistejšieho ovzdušia v meste Prešov. Investície do obnoviteľných zdrojov energie sa vyplatili,“ uviedol Minarik.

Odporúčané články

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?