Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Robert Fico
Premiér Robert Fico v NR SR SITA
15. októbra 2017 18:44 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Premiér očakáva v parlamente kýble špiny

Robert Fico je presvedčený, že minister hospodárstva Peter Žiga v 64-miliónovej kauze konal perfektne.

Premiér Robert Fico ešte nevie, ako sa poslanci za Smer-SD zachovajú pri zvolaní mimoriadnej schôdze NR SR, na ktorú vyzbierala opozícia podpisy. Na zasadnutí sa chcú zákonodarcovia zaoberať 64-miliónovou odmenou pre advokátsku kanceláriu za vyhratú arbitráž o Vodnú elektráreň Gabčíkovo. V relácii televízie TA3 V politike Fico ale nevylúčil, že jeho poslanci síce za program schôdze zahlasujú, ale nezúčastnia sa na nej.

Fico tvrdí, že aj keď ešte nevie, ako sa poslanci za Smer zachovajú, vie, ako tá schôdza bude vyzerať. „To budú kýble špiny,“ myslí si. Argumentoval, že výška odmien pre advokátov je podľa neho téma vhodná na parlamentné výbory. Zároveň potvrdil, že stojí za ministrom hospodárstva Petrom Žigom (Smer-SD). „Konal perfektne, urobil, čo mal urobiť. Tlačil na zníženie odmeny, vyvodil zodpovednosť,“ povedal predseda vlády. Fico zároveň zopakoval, že najdôležitejšie je, že sa podarilo získať Gabčíkovo späť.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame