Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto. pixabay.com
15. augusta 2017 14:45 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Predsedom Regulačnej rady sa stal Radoslav Naništa

Do funkcie ho vymenoval prezident SR Andrej Kiska.

Novým predsedom Regulačnej rady sa stal Radoslav Naništa. Prezident SR Andrej Kiska ho na návrh rady vymenoval v utorok do funkcie. Informovalo o tom tlačové oddelenie prezidenta SR. Členovia Regulačnej rady, ktorá pôsobí na Úrade pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) ako kontrolný a odvolací orgán, na svojom zasadnutí zvolili spomedzi seba kandidáta na vymenovanie za predsedu rady koncom júna. Následne rada zaslala návrh kandidáta na vymenovanie prezidentovi SR.

Troch členov nominuje aj vláda

Podľa nedávno schválenej novely zákona o regulácii v sieťových odvetviach už nebude môcť predseda ÚRSO zastávať aj funkciu šéfa Regulačnej rady. Kandidáta na predsedu Regulačnej rady volia spomedzi seba členovia rady a vymenuje ho prezident SR. Regulačná rada bude mať šesť členov. Troch členov bude nominovať Národná rada SR a troch vláda.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame