Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Uhlie
Ilustračné foto dan/FreeDigitalPhotos.net
24. februára 2014 11:07 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Povinnosti platiteľov dane z elektriny či uhlia sa pozmenili

Na základe novely zákona o spotrebnej dani z elektriny, uhlia a zemného plynu sa zmenili povinnosti pre podávanie daňového priznania k tejto dani, v niektorých prípadoch ho nebude vôbec potrebné podávať.

Od začiatku roku 2014 sa pozmenili povinnosti daňových subjektov pre podávanie daňového priznania k spotrebnej dani z elektriny, uhlia a zemného plynu. Informovala o tom finančná správa. Subjekty, ktoré splnia stanovené podmienky, tak k 25. februáru 2014 a následne v ďalších zdaňovacích obdobiach nemusia zasielať na colný úrad daňové priznanie k spotrebnej dani z elektriny, uhlia a zemného plynu.

Daňový subjekt nemusí toto daňové priznanie podávať pokiaľ v zdaňovacom období od 1. januára 2014 uskutočnil len dodávky elektriny bez dane alebo len dodávky elektriny oslobodenej od dane. Rovnako tak nemusí subjekt podávať daňové priznanie k spotrebnej dani, ak daňová povinnosť za zdaňovacie obdobie nepresiahne päť eur.

Uvedená zmena v povinnostiach subjektov podať toto daňové priznanie sa týka zdaňovacích období od obdobia januára 2014. Tieto zmeny sa aplikujú na základe novely zákona o spotrebnej dani z elektriny, uhlia a zemného plynu, ktorá nadobudla účinnosť od 1. januára.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame