Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Povinnosti platiteľov dane z elektriny či uhlia sa pozmenili

Uhlie
Ilustračné foto dan/FreeDigitalPhotos.net

Na základe novely zákona o spotrebnej dani z elektriny, uhlia a zemného plynu sa zmenili povinnosti pre podávanie daňového priznania k tejto dani, v niektorých prípadoch ho nebude vôbec potrebné podávať.

Od začiatku roku 2014 sa pozmenili povinnosti daňových subjektov pre podávanie daňového priznania k spotrebnej dani z elektriny, uhlia a zemného plynu. Informovala o tom finančná správa. Subjekty, ktoré splnia stanovené podmienky, tak k 25. februáru 2014 a následne v ďalších zdaňovacích obdobiach nemusia zasielať na colný úrad daňové priznanie k spotrebnej dani z elektriny, uhlia a zemného plynu.

Daňový subjekt nemusí toto daňové priznanie podávať pokiaľ v zdaňovacom období od 1. januára 2014 uskutočnil len dodávky elektriny bez dane alebo len dodávky elektriny oslobodenej od dane. Rovnako tak nemusí subjekt podávať daňové priznanie k spotrebnej dani, ak daňová povinnosť za zdaňovacie obdobie nepresiahne päť eur.

Uvedená zmena v povinnostiach subjektov podať toto daňové priznanie sa týka zdaňovacích období od obdobia januára 2014. Tieto zmeny sa aplikujú na základe novely zákona o spotrebnej dani z elektriny, uhlia a zemného plynu, ktorá nadobudla účinnosť od 1. januára.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 24. februára 2014 11:07

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...