Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Povinne montovať tepelné merače sa pozdáva aj prezidentovi

Teplo radiátor
Niektoré teplárenské spoločnosti plánujú ceny tepla znižovať. FreeDigitalPhotos.net

Prezident SR Ivan Gašparovič podpísal novelu zákona o tepelnej energetike.

Prezident SR Ivan Gašparovič sa stotožnil s poslancami parlamentu a svojim podpisom pod novelu zákona o tepelnej energetike dal zelenú povinnému montovaniu tepelných meračov. Spotrebitelia si tak budú musieť do konca roka 2016 nainštalovať určené meradlá alebo pomerové rozdeľovače tepla aj v budovách s centrálnym zdrojom tepla, a to na vlastné náklady. Podľa Ministerstva hospodárstva SR, ktoré návrh vypracovalo, sa tým má zvýšiť energetická efektívnosť a pre spotrebiteľov sa majú znížiť celkové náklady na teplo.

Tejto povinnosti sa vyhnú iba budovy s podlahovou plochou menšou ako 500 metrov štvorcových. V praxi teda nebude nevyhnutné byty v bytových domoch s počtom bytov zhruba do desať vybaviť určenými meradlami alebo pomerovými rozdeľovačmi tepla. Podľa ministerstva by totiž išlo o neprimerane vysoké náklady v pomere k očakávaným úsporám tepla po nainštalovaní spomínaných meradiel.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 9. apríla 2014 14:31
K téme

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...