Poukážky na kúpu malého OZE sa minuli do siedmich minút

11. augusta 2017 12:00
SITA

Domácnosti získali príspevky na 250 slnečných kolektorov, 182 tepelných čerpadiel a 93 kotlov na biomasu.

Slnečná energia OZE
Ilustračné foto RWE

Slovenské domácnosti naďalej potvrdzujú svoj veľký záujem o podporu na inštaláciu a kúpu malého obnoviteľného zdroja energií (OZE). Ostatné štrnáste kolo projektu Zelená domácnostiam trvalo len niekoľko minút. „Záujem o príspevky prekročil v tomto kole vyčlenenú čiastku 1,1 milióna eur o 10 percent po siedmej minúte od spustenia,“ uviedol vedúci oddelenia komunikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) Stanislav Jurikovič.

Agentúra vydala mimobratislavským domácnostiam v štrnástom kole 525 poukážok na inštaláciu zariadení určených na výrobu tepla. Príspevky získali domácnosti na 250 slnečných kolektorov, 182 tepelných čerpadiel a 93 kotlov na biomasu. „Do 30 dní od vydania musia domácnosti poukážky spolu so zmluvami odovzdať zhotoviteľom. Na ich využitie a podanie žiadostí o preplatenie majú tri mesiace,“ upozornil Jurikovič.

Najbližšie pätnáste kolo projektu Zelená domácnostiam, určené pre zariadenia na výrobu tepla, bude podľa zverejneného harmonogramu otvorené 19. septembra o 15. hodine. „Vydané budú poukážky v hodnote 2 milióny eur,“ konštatoval Jurikovič.

Od začatia projektu Zelená domácnostiam v decembri 2015 Slovenská inovačná a energetická agentúra preplatila z projektu financovaného prostredníctvom Operačného programu Kvalita životného prostredia 7 800 poukážok v celkovej hodnote viac ako 17,2 milióna eur. Ďalšie poukážky za 6,8 milióna eur už majú domácnosti k dispozícii.

Odporúčané články

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?