Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slnečná energia OZE
Ilustračné foto RWE
11. augusta 2017 12:00 Energetika všeobecneSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

Poukážky na kúpu malého OZE sa minuli do siedmich minút

Domácnosti získali príspevky na 250 slnečných kolektorov, 182 tepelných čerpadiel a 93 kotlov na biomasu.

Slovenské domácnosti naďalej potvrdzujú svoj veľký záujem o podporu na inštaláciu a kúpu malého obnoviteľného zdroja energií (OZE). Ostatné štrnáste kolo projektu Zelená domácnostiam trvalo len niekoľko minút. „Záujem o príspevky prekročil v tomto kole vyčlenenú čiastku 1,1 milióna eur o 10 percent po siedmej minúte od spustenia,“ uviedol vedúci oddelenia komunikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) Stanislav Jurikovič.

Agentúra vydala mimobratislavským domácnostiam v štrnástom kole 525 poukážok na inštaláciu zariadení určených na výrobu tepla. Príspevky získali domácnosti na 250 slnečných kolektorov, 182 tepelných čerpadiel a 93 kotlov na biomasu. „Do 30 dní od vydania musia domácnosti poukážky spolu so zmluvami odovzdať zhotoviteľom. Na ich využitie a podanie žiadostí o preplatenie majú tri mesiace,“ upozornil Jurikovič.

Najbližšie pätnáste kolo projektu Zelená domácnostiam, určené pre zariadenia na výrobu tepla, bude podľa zverejneného harmonogramu otvorené 19. septembra o 15. hodine. „Vydané budú poukážky v hodnote 2 milióny eur,“ konštatoval Jurikovič.

Od začatia projektu Zelená domácnostiam v decembri 2015 Slovenská inovačná a energetická agentúra preplatila z projektu financovaného prostredníctvom Operačného programu Kvalita životného prostredia 7 800 poukážok v celkovej hodnote viac ako 17,2 milióna eur. Ďalšie poukážky za 6,8 milióna eur už majú domácnosti k dispozícii.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame