Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto.
Centrála spoločnosti RWE v Nemecku. SITA/AP
4. marca 2014 11:37 ElektrinaAktuality od SITASITA

Potvrdené. RWE vykázala najhoršie výsledky za desaťročia.

Čistá strata najväčšieho producenta elektriny v Nemecku dosiahla v minulom roku takmer 2,8 mld. eur.

Avizované prepisovanie histórie v podaní energetického koncernu RWE je potvrdené. Najväčší výrobca elektriny v Nemecku totiž vykázala za minulý rok čistú stratu 2,76 mld. eur. Podľa aktualizovaných informácií tak ide o prvú stratu spoločnosti dokonca od roku 1949. Za týmto rekordným negatívnym výsledkom podľa očakávania stáli vysoké zaúčtované odpisy v sume takmer 5 mld. eur. V roku 2012 ešte evidovala zisk na úrovni 1,31 mld. eur.

Vyhliadky pozitívne

RWE však potvrdila svoj výhľad pre tento rok. Očakáva, že dosiahne prevádzkový zisk v pásme 4,5 až 4,9 mld. eur. Zároveň počíta s tým, že jej čistý zisk z opakujúcich sa činností, z ktorého vypláca ročné dividendy, bude vo výške 1,3 až 1,5 mld. eur. RWE hľadá možnosti na získanie hotovosti. Okrem iného predáva svoju divíziu DEA podnikajúcu v oblasti prieskumu a ťažby ropy a plynu. Úvodné ponuky na jej kúpu sú v sume 3,5 až 5 mld. eur.

RWE na Slovensku

Skupina RWE pôsobí aj na Slovensku. Od roku 2003 ovláda 49-percentný podiel v distribučnej spoločnosti Východoslovenská energetika, a. s. (VSE). Zvyšný podiel VSE ovláda Fond národného majetku SR, akcionárske práva však vykonáva Ministerstvo hospodárstva SR. Od roku 2008 na slovenskom trhu s plynom pôsobí aj RWE Gas Slovensko.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies