Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Šéf Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Jozef Holjenčík ÚRSO
Bývalý šéf Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Jozef Holjenčík SITA
2. februára 2017 11:05 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Potvrdené! Holjenčík končí.

Predseda regulačného úradu to vo štvrtok oznámil premiérovi Robertovi Ficovi.

Jozef Holjenčík končí z vlastnej vôle vo funkcii predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). Svoje rozhodnutie oznámil vo štvrtok predsedovi vlády Robertovi Ficovi. „Predseda úradu mi ako predsedovi vlády oznámil, že sa vzdáva svojej funkcie,“ povedal na štvrtkovej tlačovej besede Fico. Šéf regulačného úradu teraz musí poslať list so svojím rozhodnutím vzdať sa funkcie prezidentovi SR. Vláda následne navrhne prezidentovi kandidáta na nového predsedu ÚRSO.

Právomoci prejdú na podpredsedu úradu

Podľa premiéra bude regulačný úrad do vymenovania nového predsedu naďalej funkčný. Všetky právomoci totiž preberá podpredseda úradu Miroslav Čelinský. „Úrad je funkčný. Najviac ma zaujíma, aby každá jedna sťažnosť či faktúra, ktorá sa mení oproti predchádzajúcemu obdobiu, aby sa to vyšetrilo. Predpokladám, že v tom úrad bude v najbližších dňoch konať, pretože sa len predsa objavujú stále nejaké sťažnosti od niektorých ľudí,“ dodal Fico s tým, že regulátor v súčasnosti eviduje takýchto sťažností zhruba 60.

Vláda bude diskutovať o nástupcovi aj s prezidentom Kiskom

Predseda vlády zatiaľ nechcel konkretizovať, kto by sa mohol stať nástupcom Jozefa Holjenčíka. „Vzdanie sa funkcie predpokladá aktívny krok predsedu vlády vo vzťahu k prezidentovi. Ten totiž nie je v tomto prípade len poštárom. V tomto prípade má prezident právomoci, lebo v zákone sa hovorí, že vymenúva a odvoláva. To znamená, že má určitú mieru voľnej úvahy, či bude alebo nebude rešpektovať návrh vlády. Pravdepodobne to bude vyžadovať mieru diskusie s prezidentom, aby sme našli vhodného kandidáta,“ konštatoval Fico.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame