Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektromobil e mobilita
Ilustračné foto Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
17. októbra 2018 11:38 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Poslanci dali zelenú pre dotácie na elektroautá

Plénum taktiež schválilo nové povinnosti pri štítkovaní výrobkov.

Ministerstvo hospodárstva SR (MH) bude mať možnosť poskytovať dotácie aj pre oblasť elektromobility. Taktiež budú mať po novom prístup k dotáciám na obnoviteľné zdroje energií malé a stredné podniky, ako aj samosprávy. Poslanci Národnej rady totiž definitívne schválili novelu zákona o poskytovaní dotácií v pôsobnosti MH. „Cieľom návrhu zákona je tiež zabezpečiť zosúladenie okruhu oprávnených žiadateľov o dotácie na podporu ochrany spotrebiteľa,“ informovalo ministerstvo hospodárstva.

Parlament taktiež schválil návrh zákona o dohľade nad dodržiavaním povinností pri štítkovaní energeticky významných výrobkov. Ten upravuje dohľad nad dodržiavaním povinností dodávateľa a predávajúceho pri sprístupňovaní energeticky významného výrobku na trh podľa európskeho nariadenia z minulého roku. „Ďalšie podrobnosti a povinnosti pre konkrétny typ energeticky významného výrobku ustanoví Európska komisia v delegovaných priamo účinných nariadeniach,“ uviedlo Ministerstvo hospodárstva SR.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame