Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
25. februára 2016 10:22 ElektrinaAktuality od SITASITA

Posion Energia OY postaví Fínom elektráreň za 40 mil. eur

Projekt veterného parku vo Fínsku zabezpečí Posion Energia OY aj vďaka financovaniu od Slovenskej sporiteľne vo výške takmer 30 mil. eur.

Slovenská firma Posion Energia OY zo skupiny Pow-en postaví Fínom veternú elektráreň za vyše 40 mil. eur. Ide o projekt veterného parku, ktorý je súčasťou fínskej podpornej schémy pre výrobu elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Financovanie zabezpečí Slovenská sporiteľňa, a to podľa zverejnených informácií vo výške takmer 30 mil. eur.

Do prevádzky by park mal byť uvedený ešte v tomto roku

Veterný park bude postavený v dvoch fínskych lokalitách, a to Posio – Saukkovaara a Kuusamo – Mäkiaho a jeho uvedenie do prevádzky je naplánované v októbri 2016. „V rámci úverovej zmluvy klientovi poskytneme aj krátkodobý úver na krytie DPH počas výstavby, akreditívny rámec pre financovanie dodávateľských vzťahov a zabezpečenie pred úrokovým rizikom,” povedal Vladimír Krno, riaditeľ odboru financovania nehnuteľností a projektového financovania Slovenskej sporiteľne.

Náklady presahujú 40 miliónov eur

Celkové projektové náklady predstavujú približne 43,4 mil. eur a úver je poskytnutý na predpokladané obdobie 12 rokov. „Potenciál fínskeho energetického trhu je veľký a zároveň ide o vysoko konkurenčné prostredie,” skonštatoval Igor Trebatický zo spoločnosti Posion Energia OY.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame