Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Smart Energy Forum
27. januára 2016 12:55 ElektrinaAktuality od Smart Energy ForumSITA

Pomôže využívanie OZE dlhodobej udržateľnosti?

Aj na túto otázku by mal dať odpoveď prvý ročník konferencie Smart Energy Forum Bratislava 2016.

Svet a ľudstvo sa nachádza vo fáze ďalšej zásadnej spoločensko-ekonomickej zmeny týkajúcej sa energetických zdrojov. Tentokrát vystupuje do popredia získavanie a využívanie energie pre pohodlný život. Za necelých 150 rokov sa lacné a ľahké využitie fosílnych palív dostalo na stupeň, ktorý začína ohrozovať celé ľudstvo. Dôležitou témou pri akejkoľvek, najmä podnikateľskej činnosti, je jej dlhodobá udržateľnosť, čomu môže napomôcť využitie obnoviteľných zdrojov energie (OZE) ako slnečná energia, fotovoltika, biomasa a iné. Napríklad od roku 2018 všetky nové komerčné, a od roku 2020 všetky nové, stavby by mali byť navrhované a stavané v tzv. pasívnom štandarde – nákup prevádzkových energií z externého zdroja by mal byť minimálny až nulový.

Vyznať sa vo všetkých možnostiach OZE nie je jednoduché. Je to dnes široký odbor činnosti, ktorý sa navyše dynamicky vyvíja. Preto portál www.EnergiaWeb.sk v spolupráci s českým portálom Solární novinky (www.SolarniNovinky.cz) a ich slovenskou odnožou www.SolarnaElektraren.sk organizujú medzinárodnú odbornú konferenciu Smart Energy Forum Bratislava 2016.

Konferencia je určená nielen inštalačným spoločnostiam, ale aj prevádzkovateľom fotovoltických elektrární, a tiež i záujemcom zo strany verejnosti, ktorí majú záujem o aktuálne informácie v odbore. Očakávame účasť asi 200 záujemcov, pre ktorých vystúpi viac ako desiatka uznávaných odborníkov. V rámci akcie bude dostatočný priestor pre následnú diskusiu.

V troch častiach sa odborníci z rôznych častí energetiky budú venovať týmto témam:

– ŠTÁT A NOVÁ ENERGETIKA

– AKÉ TECHNOLOGICKÉ A BIZNIS TRENDY NÁS ČAKAJÚ?

– MODERNÉ RIEŠENIA PRE FVE

Dominantné témy budú: decentrálne zdroje energie, nové systémy pre akumuláciu elektriny, ostrovné a hybridné systémy, hrozby pre súčasné OZE a FV, ale aj elektromobilita ako nová výzva energetikom.

1. ročník medzinárodnej konferencie Smart Energy Forum Bratislava 2016 (SEFB2016) sa bude konať 24. februára 2016 v priestoroch kongresového centra Technopol Bratislava, Kutlíkova 17. Program aj prihlášku nájdete na: http://www.smartenergyforum.sk/prihlaska/.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies