Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rafinéria
Ilustračné foto SITA
9. septembra 2015 19:14 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Poľský terminál LNG bude komerčne využiteľný v roku 2016

Dohodnutá cena kontraktu medzi Poľskom a stavebným konzorciom sa nezmenila, stavba terminálu sa ukončí tento rok.

Poľský terminál pre skvapalnený zemný plyn (LNG) na pobreží Baltického mora bude pripravený na komerčné využitie v druhej polovici roka 2016. Informovala o tom v stredu štátna spoločnosť Polskie LNG. Poľsko a stavebné konzorcium vedené talianskou spoločnosťou Saipem podpísali dodatok ku kontraktu, podľa ktorého sa výstavba terminálu ukončí tento rok. Dohodnutá cena kontraktu sa nezmenila a ostala v sume 2,4 mld. zlotých (PLN), uviedla firma Polskie LNG, zodpovedná za projekt.

Talianska firma Saipem skôr v tomto roku uviedla, že bez ďalších peňazí meškajúcu stavbu terminálu blízko mesta Swinoujscie počas tohto leta nedokončí. Pôvodný termín ukončenia stavby bol v roku 2014. Terminál zníži závislosť Poľska na ruských dodávkach plynu. Po dokončení by mal terminál spravovať 5 mld. kubických metrov LNG ročne a neskôr má kapacita vzrásť na 7,5 mld. Pri plnom výkone môže terminál podľa agentúry Reuters zabezpečiť polovicu ročnej spotreby plynu v Poľsku.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies