Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn
Ilustračné foto. SITA/AP
1. apríla 2014 17:47 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Poľsko otvorilo prípojku pre reverzný tok plynu z Nemecka

Rozšírenie prečerpávacej stanice v nemeckom meste Mallnow umožní prepraviť ročne reverzným tokom ročne do 2,3 mld. kubických metrov plynu, v prípade narušenie dodávok z Ruska sa kapacita môže zvýšiť na 5,5 mld. kubických metrov, uviedla poľská distribučná spoločnosť Gaz-System.

Poľsko v utorok otvorilo prvú prípojku pre dodávky plynu z Nemecka spätným tokom cez plynovod Jamal. Informovala o tom v utorok poľská spoločnosť Gaz-System. Rozšírenie prečerpávacej stanice v nemeckom meste Mallnow podľa nej umožní prepraviť reverzným tokom ročne do 2,3 mld. kubických metrov plynu, v prípade narušenie dodávok z Ruska sa kapacita môže zvýšiť na 5,5 mld. kubických metrov. „Prevádzkovateľ distribučnej siete začína cez plynovod Jamal dodávky reverzným tokom na trvalej báze,“ uviedla spoločnosť vo vyhlásení.

Stredoeurópske krajiny vrátane Českej republiky, Slovenska, Maďarska a Rakúska v poslednom čase stupňujú úsilie o vzájomné prepojenie plynovodných sietí a zlepšenie reverzných tokov. Na spoluprácu krajín s cieľom znížiť energetickú závislosť na Rusku tlačí aj Európska komisia (EK). Dôvodom je súčasná kríza po ovládnutí ukrajinského regiónu Krym Ruskom.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame