Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Poľsko nechce ruské uhlie

Ilustračné foto
Ilustračné foto John Kasawa/FreeDigitalPhotos.net

Náš severný sused zvažuje, že zakáže jeho dovoz.

Poľsko zvažuje zavedenie sankcií na import ruského uhlia. Vo štvrtok to vyhlásil poľský minister zahraničných vecí Radoslaw Sikorski. „Čo sa týka uhlia, príde významné odzrkadlenie,“ odpovedal Sikorski na otázku novinárov o výzvach na embargo importovaného uhlia z Ruska. Ďalšie detaily však neuviedol. Poľsko v rámci EÚ patrí k najotvorenejším podporovateľom tvrdších sankcií voči Rusku vzhľadom na situáciu na Ukrajine. Poľsko má taktiež vlastnú ťažbu uhlia, ktorá ruskému importovanému uhliu konkuruje.

Rusko s účinnosťou od 1. augusta zakázalo dovoz väčšiny ovocia a zeleniny z Poľska. Informoval o tom Ruský úrad veterinárnej a potravinovej správy (VPSS). Úrad obmedzenia zdôvodnil porušením bezpečnostných predpisov, súvislosť s najnovšími sankciami EÚ odmietol. EK označila postup ruských úradov za prekvapujúci a uviedla, že rozhodnutie preskúma. Poľsko v auguste avizovalo, že sa obráti na Svetovú obchodnú organizáciu a podá proti tomuto rozhodnutiu sťažnosť.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 15. augusta 2014 9:20

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...