Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn ceny
Plynový horák SITA
15. septembra 2014 17:50 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Poľsko dostáva stále menej plynu

Ako uviedol poľský prevádzkovateľ plynovodov Gaz-System, krajina dostala v nedeľu od ruskej plynárenskej spoločnosti Gazprom približne 20 mil. kubických metrov zemného plynu, žiadala však viac.

Poľsko dostalo v nedeľu od ruskej plynárenskej spoločnosti Gazprom približne 20 mil. kubických metrov zemného plynu, čo je rovnaké množstvo ako v predchádzajúci deň. Poľský importér plynu, štátom kontrolovaná firma PGNiG, však žiadal vyššie objemy. Uviedol to v pondelok poľský prevádzkovateľ plynovodov Gaz-System. „Zvýšené požiadavky PGNiG stále nie sú splnené,“ povedala hovorkyňa Gaz-Systemu Malgorzata Polkowska.

Poľsko v piatok obnovilo dodávky plynu na Ukrajinu prostredníctvom reverzného toku, po tom ako tento tok muselo zastaviť, keďže minulý týždeň dostalo od Ruska menej plynu, než si objednalo. Krajina totiž získala prísľub, že ruský Gazprom pošle firme PGNiG požadovaný objem plynu.

Pokles dodávok z Ruska zaznamenala napríklad v minulom týždni aj rakúska spoločnosť OMV. Tento pokles však podľa hovorcu OMV Roberta Lechnera nepresiahol fluktuáciu, ktorá je v tomto období bežná. Pokles dodávok plynu z Ruska dosiahol hodnotu do 15 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame